Wolna Strefa

Styczeń 2019 Ferie z Wolną Strefą

Opublikowano: 11.02.2019

Styczeń w Klubie Młodzieżowym Wolna Strefa w Busku był miesiącem intensywnej pracy w przygotowaniu i zainteresowaniu dzieci i młodzieży w związku z feriami zimowymi.

Dwa tygodnie od 14 do 25 stycznia upłynęły pod znakiem zimowego odpoczynku. Były to dni wolne od zajęć szkolnych dlatego dla naszych Klubowiczów przygotowaliśmy ciekawą ofertę zajęć. W Klubie Wolna Strefa Podopieczni spędzali czas niezwykle aktywnie. Uczestniczyli w grach i zabawach. Zorganizowaliśmy min. klubowe karaoke oraz rozgrywki w ping-ponga i w piłkarzyki.


Na zajęciach plastycznych natomiast wykonywaliśmy prace pt. zimowe pejzaże za oknem oraz obrazy parku zdrojowego w zimowej szacie.Zgodnie z naszym hasłem „Bezpieczne ferie z Wolną Strefą” nie mogło się również obyć bez spotkania z bardzo miłymi policjantkami z pobliskiej Komendy Powiatowej Policji w Busku- Zdroju, które przeprowadziły w naszym Klubie pogadankę na temat bezpiecznego zachowania podczas ferii, zarówno na lodowiskach ale również w domu przed komputerem, gdzie również czai się wiele zagrożeń w sieci. Następnie wszyscy udaliśmy się do radiowozu, gdzie każdy z klubowiczów mógł usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant.

 

Ferie zimowe wychowankowie Klubu w Busku spędzali nie tylko stacjonarnie. Dla dzieci oraz młodzieży zorganizowaliśmy również ciekawe wyjazdy. 24 stycznia wybraliśmy się na Play Off Ligi Wolnych Stref 2019 do Kielc, skąd nasza drużyna wróciła wielkim sukcesem zajmując III miejsce. W programie oprócz zawodów sportowych przeprowadziliśmy również gry i zabawy integracyjne.


Wraz z dziećmi udaliśmy się również do kina „Zdrój” na bajkę pt. „Książe Czaruś”. Podczas ferii korzystaliśmy również z atrakcji buskiego lodowiska, które w tym czasie było bezpłatne dla dzieciaków z gminy Busko.

 


 

Jak widać styczeń w Klubie WS w Busku jak zawsze był pełen emocji i atrakcji.

Zapraszamy codziennie!!!